СТАНД АП ШОУ “КОЛИБАТА НА ЧИЧКО ТОМИЌ” – ИВАН ТОМИЌ
21:00 to 21:45 - мај 6, 2021

Главните теми на Иван се членовите на неговото потесно семејство: неговата сопруга, децата и кредитот.
Играјќи неколку ликови истовремено во ситуации од секојдневниот живот, од телевизија и од театар, Иван открива:
Што се случува кога заемот оди во основно училиште?
Што е заедничко за синхронизацијата на цртаните филмови и Хашкиот трибунал?
Која е врската помеѓу победникот на математичката олимпијада и не'рѓосувачки челик?
Може ли српска народна песна да се преведе на англиски?
Кои се тајните стратегии на продавниците за здрава храна?
Како правилно да газите цвеќе пред Градското собрание?

Влезниците се  по цена од 188 денари (3 евра) во претпродажба и 250 денари (4 евра) од 05.05.21 .

За сите кои нема да можат да го следат настанот во живо, истиот ќе биде достапен за гледање до 10.05.21

Иван Томиќ е актер, стендап комичар и ТВ-водител. Во последните неколку години, со својата стенд-ап комедија "Колибата на чичкото Томиќ", настапува во Србија, регионот и Европа.

Days
Hours
Mins
Secs

Организатор

Export

Локација

Order Qty Total
1
1
1
1
1

Total quantity sold : 5

MKD / EUR
MKD Македонски денар