ZLATEN COMEDY FEST
20:00 to 21:30 - октомври 18, 2022
Public Room-Skopje, ул: 50-та Дивизија бр.22 СКОПЈЕ Get directions

ZLATEN COMEDY FEST
ЗЛАТЕН КОМЕДИ ФЕСТ
ВТОРНИК
18.10.22
20:00ч.
СКОПЈЕ
PUBLIC ROOM

1. ЈАГОДА ЈОВАНОВИЌ

Јагода е поранешен дипломат која се занимава со стенд-ап (таа е дел од најпознатата женска стенд ап група "Жените кои зборуваат"/ Žene koje pričaju) и спасува напуштени кучиња на улица. Моментално ја пишува книгата "Како да си го зафркате животот во два едноставни чекори". Таа живее во Белград со сопругот кој е Шпанец, со синчето кое има хавајско име Каи и бебето Нил кое го носи во стомакот. Ако мислите дека тоа е невообичаено, почекајте да слушнете како се презиваат децата. За некои Јагода е сила на природата, а за други таа е будала. Вистината е дека Јагода нема да остане должна ниту на животот ниту на публиката.

2. ИВАНА НАСКОВА

Дипломира и магистрира во Скопје.
Долги години македонската јавност ја познава како Радио и Тв водителка.
Автор е на романите со љубовна тематика: „Совршениот странец", „Вети ќе ме сакаш", „Секогаш те одбирав тебе" , и на трилерот „Сестра".
Работи стендап повеќе години. Има успепешни настапи низ Македонија и надвор од земјата.
Хуморот на Ивана опфаќа шеги на сметка машко-женски односи, бракот и врските.
Едно секојдневие набљудувано од окото на Ивана, ситуации и приказни во кои ќе се пронајдете.

3. ХАЗИМ МУЈЧИНОВИЌ

Актер, стендап комичар, радио и телевизиски водител и шоумен.
Актер и извршен продуцент во театарот „Кабаре Тузла“ (одговорен за фестивали и претстави).
Работи како продуцент на Босанскиот културен центар (БКЦ) - Тузлански кантон.
Филмски и ТВ актер во: ТВ серија:
„Луд, збунет, нормален“ - (Lud, zbunjen, normalan), „Ние сме два различни света“, „Глава низ ѕидот“
„Љубов кон книгите: Приказна за Сараево“ / “The Love of Books: A Sarajevo Story” (2011).
Продуцент и стенд-ап артист (повеќе од 9 години) на „Stand Up Comedy Made in Bosnia“.
ТВ и радио водител (повеќе од 10 години, водител на ТВ и радио медиуми, утрински водител на „Утро за сите“ -БХРТ и радио водител и уредник на утринската емисија на радио Камелеон - Радио утро со Хазим).
Како е да се биде Босанец меѓу Босанците? Босанец во остатокот од светот? Како е да се биде актер меѓу другите занимања? Како се снимаат филмови? До кога ќе се снима серијата "Луд, Збуњен, Нормалан"? Како е да се биде порно актер? Кога Босанците одат на море? Зошто Хрватска има најдобра репрезентација, а Босна и Херцеговина најдобри навивачи? 1000 зошто и 1000 зошто ќе дознаете во неговото стендап шоу

4. СРЃАН СЛИЈЕПЧЕВИЌ

Првиот стенд ап комичар од Зрењанин.
На неговите стенд ап настапи може да слушнете зошто завесите се една од најголемите пречки во врската, како е да растеш како Херцеговец, како и зошто добиваш забрана за влез во ЕУ, кои се најголемите проблеми во машко-женски односи и како да се избркате од работа каде сте се вработиле преку врска.
На овие и многу други теми ја насмееа повеќе пати публиката во Србија, Босна и Херцеговина, Хрватска и Македонија.
Она што го издвојува секое негово шоу е тоа што после секој настап се враќал дома. И тој и публиката.

 

 

ГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ДО:

 ГРАД СКОПЈЕ

 

 

 

ЛУКОИЛ МАКЕДОНИЈА                                                          BOVIN WINERY

                                      

 

BESTFUD TI                                                                                      DAIRY INDUSTRY GJORGIEVI
           

HOTEL 7                                                                                              VITALIA
         

MAKPROGRES                                                                                 VINCINNI
                                             

  SARA FASHION                                                       SAM'S FIELD - PET LAND
                                                           
                                          
                                                       

                     

 DENESMAGAZIN.MK                                                        PUBLIC ROOM 

                     
KVATRO                                                FRANCK MACEDONIA
   

BAKO                                                                           DAUTI KOMERC

 

GOLDEN EAGLE                                                       NATURAL100%

 

 

 

 

Организатор

Export

Локација

Order Qty Total
4
4
3
3
2

Total quantity sold : 16

MKD / EUR
MKD Македонски денар