РАЗВЕДИ МЕ – Театарска претстава
20:00 to 21:15 - октомври 26, 2021
Дом на Култура “Тошо Арсов“ - Виница, Бел Камен 13 Виница Get directions

Дата:26.10.2021
Час: 20:00
РАЗВЕДИ МЕ - Театарска претстава
Режија: Роберт Ристов
Продукција: Театар Провокација
Играат: Мирјана Поповска Ристов, Роберт Ристов, Зорица П. Панчиќ, Љубиша Савановиќ и Благоја Чоревски Чоре.
Кореограф: Марија Бејкова
Фестивал „ИН ВИНИЦА ВЕРИТАС“ - ВИНИЦА
Локација: НУЦК „Ацо Шопов“ - Штип
Времетраење: 80 мин.
Повеќе инфо: http://teatarprovokacija.mk/vecerni-pretstavi/razvedi-me/

Days
Hours
Mins
Secs

Организатор

  • Театар Провокација

Export

Локација

This product currently has no customers
MKD / EUR
MKD Македонски денар